Stiri

Anunt public - Etapa incadrare APM

Anunt Public - Consultare PUG

Având in vedere Ordinul nr. 2701/30.12.2010 al Ministerului Dezvoltării Regionale şi Turismului pentru aprobarea Metodologiei de informare şi consultare a publicului cu privire la elaborarea sau revizuirea planurilor de amenajare a teritoriului şi de urbanism, se face cunoscuta publicului etapa propunerilor preliminare.

Initator: Primaria Comunei Ulmu Elaborator: S.C. OPPIDUM STUDIO S.R.L.

PUBLICUL ESTE INVITAT SĂ TRANSMITĂ OBSERVAŢII asupra documentelor disponibile la sediul Primariei comunei Ulmu in perioada 27.03.2015 – 26.04.2015, intre orele 08:00- 16:00.

PUBLICUL ESTE INVITAT SĂ PARTICIPE LA:

 Expozita cu plansele privind propunerile preliminare expuse la sediul Primariei com. Ulmu in perioada 27.03.2015 -26.04.2015;
 Dezbatere publică in scopul consultării publicului pentru identfcarea intereselor mutuale din zonă, in data de 21.04.2015, începand cu ora 10:30 la sediul Primariei Ulmu, în sala de şedinte.

Persoana responsabila cu informarea si consultarea publicului: dl. Daniel Bejgu
Adresa: telefon: 0239.638.171
Observatile sunt necesare in vederea stabilirii cerintelor de elaborare a Planului Urbanistc General.
Raspunsul la observatile transmise va f pus la dispozita publicului prin anunt la sediul Primariei comunei Ulmu si prin anunt publicat pe pagina de internet: http://www.primariaulmu.ro/

Citeste.

Bine ați venit pe site-ul comunei Ulmu!

Ulmu_jud_BrailaComuna Ulmu se află în sud-vestul județului Brăila și este traversată de șoseaua județeană DJ203, care leagă comuna spre nord-vest de Făurei (DN2B) și Jirlău și mai departe de comunele buzoiene Bălăceanu, Ziduri și Valea Râmnicului, și spre est de Zăvoaia și Însurăței (unde se termină în DN22). Din această șosea se ramifică la Ulmu drumurile DJ203N (care duce spre est în județul Buzău la Rușețu) și DJ203R care duce spre Cireșu, Bordei Verde și Însurăței.

Comments are closed.